Sulík povalil už tretiu vládu, konštatuje Gyimesi a podmienku SaS označil za vrcholnú drzosť

6.7.2022 (Webnoviny.sk) – „Za vrcholnú drzosť“ považuje poslanec hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) György Gyimesi podmienku strany Sloboda a Solidarita (SaS) na odchod ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) z vlády.

„Prvýkrát Igor Matovič súhlasil s podmienkami, ktoré si dala SaS, druhýkrát súhlasiť nebude,” vyjadril sa pre agentúru SITA poslanec Gyimesi v reakcii na rozhodnutie strany SaS vypovedať koaličnú dohodu s tým, že Matovič nebude členom vlády.

Vlani v marci Igor Matovič ako premiér po tlaku SaS podal demisiu a poverenie na zostavenie vlády dostal Eduard Heger (OĽaNO), ktorý dovtedy zastával post ministra financií. Gyimesi predpokladá, že druhý pokus zosadiť Matoviča z funkcie vo vláde teraz nevyjde.

Na otázku, či sa súčasná kríza vo vládnej koalícii skončí predčasnými voľbami alebo menšinovou vládou, Gyimesi odpovedal, že „za týchto podmienok sa asi predčasným voľbám nevyhneme“. Predseda SaS Richard Sulík podľa Gyimesiho „povalil v poradí tretiu vládu”.

Viac k témam: Koaličná kríza, Minister financií SR, Minister hospodárstva SR, Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Sulík povalil už tretiu vládu, konštatuje Gyimesi a podmienku SaS označil za vrcholnú drzosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.