Sulík je podľa Matoviča voči nemu posadnutý nenávisťou, Heger predstavil na schôdzi päť bodov zmeny koaličnej zmluvy

20.8.2022 (Webnoviny.sk) – Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) povedal, že Sulík je posadnutý nenávisťou voči nemu. Dodal, že on sám k nemu nič necíti. Tvrdí, že Sulík je odhodlaný povaliť vládu a očakáva, že dôjde na menšinovú vládu.

Rovnaký scenár vlády Radičovej

Podľa neho už pred jedenástimi rokmi videl rovnaký scenár v prípade vlády Ivety Radičovej a mal pri tom rovnaký pocit. Matovič to povedal na tlačovej konferencii po rokovaní koaličných partnerov.

Päť bodov zmien

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) na rokovaní predstavil koaličným partnerom päť bodov zmeny koaličnej zmluvy. Prvý bod bol navrhnutý najmä strane SaS, a to výmena štátnych tajomníkov ministerstiev hospodárstva a financií.

V druhom bode navrhol, aby sa Igor Matovič (OĽaNO) a Richard Sulík (SaS) nezúčastňovali na koaličných radách. V rámci rád by mala vzniknúť aj rozhodcovská komisia, do ktorej by každá koaličná strana navrhla troch zástupcov, čiže by mala dvanásť členov.

V prípade rovnosti hlasov by rozhodujúce slovo mala SaS. Zaviedli by sa tiež určité sankcie. Štvrtým bodom je zadefinovanie konkrétnych opatrení na pomoc občanom počas energetickej krízy. Posledným bodom by bolo iné prerozdelenie ministerstiev.

Osobné postoje bokom

OĽaNO sa s hnutím Sme rodina a stranou Za ľudí zhodli, že SaS by mala ustúpiť od svojho ultimáta. Heger doplnil, že dnes ide najmä o profesionalitu a zodpovednosť, osobné postoje musia ísť bokom.

Viac k témam: Demisia, Koalícia, Koaličná kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Sulík je podľa Matoviča voči nemu posadnutý nenávisťou, Heger predstavil na schôdzi päť bodov zmeny koaličnej zmluvy © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *