Sudcovská rada je znepokojená úpravami v reforme súdnej mapy, obáva sa zrušenia dvoch krajských súdov

24.3.2022 (Webnoviny.sk) – Členovia Sudcovskej rady Krajského súdu v Žiline sú znepokojení medializovanými správami o pozmeňovacom návrhu k reforme súdnej mapy, podľa ktorého by sa mali zrušiť Krajské súdy v Žiline a Trenčíne.

Uvádza sa to v stanovisku po štvrtkovom zasadnutí sudcovskej rady, ktoré sprostredkoval zástupca hovorkyne Krajského súdu v Žiline Jozef Michňa.

Podľa členov Sudcovskej rady Krajského súdu v Žiline budú zlúčením obvodov žilinského a trenčianskeho krajského súdu naplnené všetky kritériá a ciele, ktoré si stanovila vláda Slovenskej republiky pre činnosť odvolacieho súdu.

„Pripojením obvodov Krajského súdu v Žiline a Krajského súdu v Trenčíne ku Krajského súdu v Banskej Bystrici sa zásadným spôsobom zhorší dostupnosť odvolacieho súdu pre občanov z obvodov Krajského súdu v Žiline a Krajského súdu v Trenčíne,” uvádza sa v stanovisku adresovanom Ústavnoprávnemu výboru Národnej rady Slovenskej republiky.

Viac k témam: Reforma súdnictva, Súdna mapa, zrušenie súdu
Zdroj: Webnoviny.sk – Sudcovská rada je znepokojená úpravami v reforme súdnej mapy, obáva sa zrušenia dvoch krajských súdov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *