Súd vytýčil v kauze vraždy Jána Kuciaka sedem nových termínov pojednávania. Kedy by mohlo padnúť rozhodnutie?

28.1.2023 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd v Pezinku vytýčil sedem nových termínov hlavného pojednávania v kauze vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka, ktorá je spojená aj s prípadom prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho.

Najbližšie pojednávanie bude 9. februára a následne 17. a 28. marca. Súd tiež vytýčil aj štyri termíny na apríl, konkrétne na 5., 6., 21. a 24. apríla.

Predsedníčka senátu Ružena Sabová ešte v pondelok 23. januára na pojednávaní skonštatovala, že práve v apríli by mohlo v tomto súdnom procese padnúť rozhodnutie.

Najvyšší súd (NS) SR v júni 2021 zrušil rozsudok ŠTS zo septembra 2020 v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka. Senát zároveň vrátil konanie na ŠTS, ktorý má opätovne prejednať obžalobu voči Marianovi Kočnerovi a Alene Zsuzsovej.

Predseda senátu NS SR Peter Paluda v rámci odôvodnenia rozhodnutia uviedol, že prvostupňový súd pri oslobodení Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej v časti týkajúcej sa vraždy Kuciaka konal predčasne.

Niektoré navrhované dôkazy nevykonal a o iných ani nerozhodol. ŠTS tak prípad opätovne prejednáva od apríla 2022.

Súd zároveň k obnovenému procesu pripojil obžalobu v prípade prípravy vrážd súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho.

V tejto veci čelia obžalobe okrem Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej aj Dušan Kracina a bosniansky občan Darko Dragič. Tomáš Szabó, ktorý je v prípade vraždy Kuciaka právoplatne odsúdený na 25 rokov väzenia, v kauze prípravy vrážd priznal vinu a bol vylúčený na samostatné konanie.

Viac k témam: Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd vytýčil v kauze vraždy Jána Kuciaka sedem nových termínov pojednávania. Kedy by mohlo padnúť rozhodnutie? © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *