Súd s podnikateľom Výbohom sa nezačne, bol mu odňatý cestovný pas a iný nemá

26.5.2022 (Webnoviny.sk) – Súdny proces s podnikateľom Miroslavom Výbohom sa budúci týždeň nezačne. Ako informovala hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková, súd zrušil termíny pojednávaní 31. mája a 1. a 2. júna na základe doručenej žiadosti obžalovaného o odročenie hlavného pojednávania.

Obžalovaný sa totiž chce osobne zúčastniť na hlavnom pojednávaní, pričom v súčasnosti mu bol odňatý cestovný pas. Obžalovaný proti rozhodnutiu podal opravný prostriedok a cestovným pasom inej krajiny nedisponuje.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v novembri 2021 na podnikateľa obžalobu pre obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku. Výboha vyčlenila polícia v rámci vyšetrovania kauzy označenej ako Mýtnik III na samostatné konanie.

Podnikateľ sa podľa medializovaných informácií nachádza v Dubaji a bol na neho vydaný medzinárodný a európsky zatykač. Jeho obhajca Ladislav Smejkal ešte v decembri minulého roku odmietol, že by sa obžalovaný vyhýbal trestnému konaniu. Zároveň obhajcovia avizovali, že sa budú snažiť o zrušenie vydaných zatykačov.

Viac k témam: Akcia “Mýtnik III”, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd s podnikateľom Výbohom sa nezačne, bol mu odňatý cestovný pas a iný nemá © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *