Streľba v čiernohorskom meste Cetinje si vyžiadala 11 obetí spolu s útočníkom, toho zabil okoloidúci

13.8.2022 (Webnoviny.sk) – Streľba v čiernohorskom meste Cetinje si v piatok napokon vyžiadala 11 obetí vrátane útočníka. Ako informovali tamojšie úrady, páchateľom bol 34-ročný muž s iniciálami V. B.

Šéf čiernohorskej polície Zoran Brdjanin uviedol, že muž použil loveckú pušku a najprv zastrelil dve deti vo veku 8 a 11 rokov a ich matku, ktoré bývali ako nájomníci v dome útočníka v časti Medovina v Cetinje.

Motív činu zatiaľ nie je jasný

Strelec potom vyšiel na ulicu a náhodne postrelil ďalších 13 ľudí, z toho sedem smrteľne. „V tejto chvíli nie je jasné, čo V. B. vyprovokovalo k spáchaniu tohto brutálneho činu,“ povedal Brdjanin.

Prokurátorka koordinujúca vyšetrovanie na mieste činu Andrijana Nastičová novinárom povedala, že strelca zabil okoloidúci a medzi zranenými je aj policajt. Povedala, že deväť osôb zomrelo na mieste činu a dvaja ľudia skonali v nemocnici, kde ich previezli na operáciu.

Prihovoril sa premiér aj prezident

Premiér Dritan Abazovič na Telegram napísal, že incident bol „bezprecedentnou tragédiou“ a vyzval národ, aby „bol vo svojich myšlienkach s rodinami nevinných obetí, ich príbuznými, priateľmi a všetkými obyvateľmi Cetinje“.

Prezident Milo Djukanovič na Twitteri uviedol, že ho „hlboko zasiahla správa o strašnej tragédii“ v Cetinje a vyzval na „solidaritu“ s rodinami, ktoré pri incidente stratili svojich blízkych.

Viac k témam: Streľba, streľba v Cetinje
Zdroj: Webnoviny.sk – Streľba v čiernohorskom meste Cetinje si vyžiadala 11 obetí spolu s útočníkom, toho zabil okoloidúci © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *