Strany posilňujú kádre: Skúsený ekonóm Lysák je v odbornom tíme hnutia Republika

Ilustračné foto: facebook/Milan Uhrík

Politické strany v ostatnom čase sa buď posilňujú o poslancov ako SaS či hnutie Sme rodina Borisa Kollára, alebo o nové a zaujímavé kádre.

Opozičné hnutie REPUBLIKA sa posilnilo o skúseného ekonóma Ing. Ladislava Lysáka, DrSc., ktorý patrí k špičkovým národohospodárom na Slovensku.

Pätnásť rokov pôsobil ako riaditeľ a vedúci vedecký pracovník Ústavu ekonomiky a riadenia priemyslu v Bratislave.  Ako veľvyslanec SR v Indii získal svetové diplomatické skúsenosti. Následne 15 rokov prednášal na Fakulte medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave, bol spoluzakladateľom Nezávislého združenia ekonómov Slovenska (NEZES), viedol Národohospodársky výbor Matice Slovenskej, atď.

Spolu s tímom ďalších odborníkov v REPUBLIKE bude vypracovávať program hospodárskej obnovy SR, s dôrazom na podporu sebestačnosti a využitie rastúceho ekonomického potenciálu euro-ázijského priestoru, keďže nad Západom vedeným diletantskými vládami sa začínajú sťahovať mračná, uviedol známeho národohospodára predseda hnutia Republika Milan Uhrík na sociálnej sieti.

Podľa M.Uhríka doktora Lysáka ani nemôže porovnávať so súčasnými ministrami financií alebo hospodárstva, pretože „tí sú v porovnaní s jeho odbornosťou a skúsenosťami len nepodarení učni“.

-red3-

Rafael Rafaj

Zdroj:  SKspravy.sk https://skspravy.sk/slovensko/strany-posilnuju-kadre-skuseny-ekonom-lysak-je-v-odbornom-time-hnutia-republika/  © SKSPRAVY Všetky práva vyhradené Člen skupiny BossMedia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.