Strana obcí a miest bola oficiálne zaregistrovaná, SOM Slovensko sa pripravuje na svoj Kongres

11.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky (MV SR) vo štvrtok zaregistrovalo novú politickú stranu s názvom SOM Slovensko – Strana obcí a miest.

Strana vyzbierala 16 551 platných podpisov, ktoré členovia podali na registráciu 15. júla. Strana v súčasnosti pripravuje i Kongres, ktorý by sa mal uskutočniť nasledujúci víkend. V tlačovej správe o tom informovala riaditeľka DivydMedia Viera Krúpová.

Celoslovenská pôsobnosť

„Som rád, že sme získali oficiálnu registráciu a teraz sa už môžeme plne sústrediť na Kongres, ktorý bude voliť vedenie, členov predsedníctva, ako aj všetky potrebné orgány strany,” tvrdí splnomocnenec prípravného výboru a starosta mestskej časti (MČ) Bratislava-Záhorská Bystrica Jozef Krúpa.

Doplnil, že strana sa chce zamerať na celoslovenskú pôsobnosť, preto medzi zakladajúcimi členmi budú slovenskí starostovia a primátori.

Súčasťou strany a členom prípravného výboru je i starosta MČ Bratislava-Dúbravka Martin Zaťovič, ktorý potvrdil komunikáciu s inými starostami.

Komunikujú s kandidátmi

„V súčasnosti už komunikujeme s viacerými kandidátmi na starostov, primátorov a poslancov o možnosti uchádzať sa o priazeň voličov v nadchádzajúcich komunálnych voľbách pod značkou SOM Slovensko.” Zaťovič dodal, že v rámci strany sú pripravení robiť slovenské obce a mestá lepšími.

Okrem Jozefa Krúpu a Martina Zaťoviča sú členmi prípravného výboru aj starosta MČ Bratislava-Lamač Lukáš Baňacký, starosta MČ Bratislava-Devínska Nová Ves Dárius Krajčír, starosta MČ Bratislava-Podunajské Biskupice Zoltán Pék a primátor Stupavy Peter Novisedlák.

Viac k témam: Nová politická strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Strana obcí a miest bola oficiálne zaregistrovaná, SOM Slovensko sa pripravuje na svoj Kongres © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *