Strana MySlovensko chce v prípade úspechu presadiť zásadné zmeny v parlamente

24.8.2023 (SITA.sk) – Politická strana MySlovensko chce v prípade úspechu v septembrových parlamentných voľbách presadiť niekoľko zmien v Národnej rade SR.

Viac o téme: Predčasné voľby 2023 na Slovensku

Kandidátky a kandidáti pre predčasné voľby 2023 na Slovensku (24 strán, hnutí a jedna koalícia)

Zníženie počtu poslancov

Navrhujú zrušiť možnosť zdržať sa hlasovania, poslanec tak bude mať len dve možnosti – hlasovať za alebo proti predloženému návrhu. Plat zákonodarcov by sa podľa strany mal odvíjať od účasti na hlasovaniach.

Kandidátka a kandidáti (strana My Slovensko) pre predčasné voľby 2023

Taktiež chcú zmeniť počet poslancov v pléne, namiesto 150 by v poslaneckých laviciach sedelo len 101. Predseda politického startupu kandidujúceho pod číslom 14 a líder jeho kandidátky Štefan Panenka tvrdí, že tieto riešenia by zamedzili chaosu v parlamente.

Nereálne šance

„Prijmeme tri jednoduché pravidlá, ktoré zamedzia obštrukciám a hrám v neprospech Slovenska. Znemožnenie týchto hier zníži náklady štátu a presvedčia poslancov, že pre občanov Slovenska jednoducho musia pracovať. V zastupiteľskej demokracii je pre stranu MySlovensko samozrejmosť, aby voliči vedeli názor svojho voleného kandidáta pri každom jednom hlasovaní,” tvrdí Panenka.

Z posledných prieskumov však vyplýva jednoznačná skutočnosť. A to, že subjekt MySlovensko nemá reálne šance dostať sa do parlamentu.

Viac k témam: Hlasovanie, Poslanci, Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Strana MySlovensko chce v prípade úspechu presadiť zásadné zmeny v parlamente © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *