Staronovým prezidentom Slovenskej komory exekútorov sa po štvrtý raz stal Miroslav Paller

29.4.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentom Slovenskej komory exekútorov (SKE) sa po štvrtý raz stal Miroslav Paller. Rozhodlo o tom prezídium komory na svojom zasadnutí 28. apríla v Ružomberku.

Ešte predtým zvolila XXVI. Konferenciu exekútorov ako najvyšší orgán komory nových členov prezídia. Prezídium vo funkcii potvrdilo aj viceprezidenta Branislava Plška.

Zlepšenie vymožiteľnosti práva

Z deviatich zvolených členov prezídia sú traja noví, ostatní pokračujú v doterajšej funkcii. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa SKE Stanislava Kolesárová.

Prioritami staronového prezidenta je zlepšenie vymožiteľnosti práva, rozšírenie kompetencií súdnych exekútorov a zabezpečenie podmienok pre ekonomické prežitie exekútorských úradov.

„Pre zlepšenie vymožiteľnosti práva je mimoriadne dôležité zastaviť trend z posledných rokov, keď všetky kroky v exekučnej legislatíve boli jednostranne zamerané v prospech dlžníkov a v neprospech veriteľov. Dnešná náročná doba môže veľmi ľahko spôsobiť, že najmä zo sociálne slabých skupín veriteľov sa razom stanú nové skupiny dlžníkov, pretože sa nebudú vedieť domôcť svojich súdom uznaných pohľadávok,“ upozornil Miroslav Paller.

Nevyhnutné rozšírenie kompetencií

Rozšírenie kompetencií súdnych exekútorov je podľa neho nevyhnutné, keďže klesajúci počet exekúcií je celosvetovým trendom. Za svoju povinnosť považuje aj spravodlivé odmeňovanie súdnych exekútorov za vykonanú prácu.

„V dnešnej dobe výrazného zdražovania prudko rastú náklady exekútorov na ich prácu a chod exekútorských úradov, v niektorých položkách o desiatky, ba stovky percent. Preto je nevyhnutné, aby sa zreálnila aj odmena za odvedenú prácu,“ dodal Miroslav Paller.

Viac k témam: Exekútori
Zdroj: Webnoviny.sk – Staronovým prezidentom Slovenskej komory exekútorov sa po štvrtý raz stal Miroslav Paller © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *