Stanke nechce vládnutie Fica a mafiánsky štát, Matovič má urobiť veľký krok ako Armstrong

18.8.2022 (Webnoviny.sk) – Herec Richard Stanke a spisovateľ Ján Štrasser napísali výzvu, v ktorej žiadajú lídra hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igora Matoviča, aby odstúpil z funkcie ministra financií.

Slovensko opäť ako mafiánsky štát

Výzvu podpísali viacerí herci, režiséri či hudobníci. Stanke výzvu zverejnil na petičnej stránke.

Viac o téme: Koaličná kríza

„Vážený pán Matovič, predseda OĽaNO a minister financií SR, rozdeľuje nás všeličo, no spája nás jedno: ani my nechceme, aby na Slovensku opäť vládol Fico a jeho strana Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) nebodaj s podporou fašistov a Slovensko sa opäť stalo mafiánskym štátom,“ uviedol herec v úvode listu.

Pamätná veta Neila Armstronga

Stanke tvrdí, že oceňuje, čo všetko Matovič urobil pre spravodlivosť vo voľbách v roku 2020, avšak teraz musí pre Slovensko urobiť viac, a teda priniesť obeť. „Tou obeťou je Vaše odstúpenie z postu ministra vlády Slovenskej republiky. Vieme, že to nie je ľahké, ale veríme, že ste toho schopný,“ vyzýva herec Matoviča na odstúpenie.

Stanke v liste prirovnal odstúpenie k udalosti z roku 1969. Keď americký kozmonaut Neil Armstrong vstúpil ako prvý človek na povrch Mesiaca. Vtedy predniesol pamätnú vetu: „Je to malý krok pre človeka, ale veľký skok pre ľudstvo.” Stanke vyhlásil, „vážený pán Igor Matovič, po 53 rokoch nahraďte slovo ľudstvo slovom Slovensko a urobte ten krok.“

Stankeho a Štrasserovu výzvu podporili herci, ako napr. František Kovár, Zdena Studenková či Marián Labuda ml., ale aj režisér Juraj Nvota a hudobník Braňo Kostka.

Viac k témam: Koaličná kríza, Minister financií SR, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO)
Zdroj: Webnoviny.sk – Stanke nechce vládnutie Fica a mafiánsky štát, Matovič má urobiť veľký krok ako Armstrong © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *