Súd s podnikateľom Výbohom sa nezačne, bol mu odňatý cestovný pas a iný nemá

0
13

26.5.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 26. mája, 14:23

Súdny proces s podnikateľom Miroslavom Výbohom sa budúci týždeň nezačne. Ako informovala hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková, súd zrušil termíny pojednávaní 31. mája a 1. a 2. júna na základe doručenej žiadosti obžalovaného o odročenie hlavného pojednávania.

Obžalovaný sa totiž chce osobne zúčastniť na hlavnom pojednávaní, pričom v súčasnosti mu bol odňatý cestovný pas. Obžalovaný proti rozhodnutiu podal opravný prostriedok a cestovným pasom inej krajiny nedisponuje.

Kladné vybavenie žiadosti

Právni zástupcovia Výbohu považujú kladné vybavenie žiadosti o odročenie hlavného pojednávania vo veci Mýtnik III za správne.

„Základom žiadosti o odročenie, ktorému sudca ŠTS vyhovel, bola žiadosť o podanie návrhu na začatie prejudiciálneho konania podľa článku 267 Zmluvy o fungovaní Európskej únie ako aj poukázanie na nezákonnosť konania ako proti ušlému a nesplnenie podmienok pre takéto konanie, ktoré obvinenému odopiera akýkoľvek výkon jeho obhajobných práv,“ uvádza stanovisko advokátskeho tímu Výbohu. Tlačovú správu poskytol Maroš Havran zo spoločnosti Pozitiva.

Výboh je v Dubaji

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v novembri 2021 na podnikateľa obžalobu pre obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku. Výboha vyčlenila polícia v rámci vyšetrovania kauzy označenej ako Mýtnik III na samostatné konanie.

Podnikateľ sa podľa medializovaných informácií nachádza v Dubaji a bol na neho vydaný medzinárodný a európsky zatykač. Jeho obhajca Ladislav Smejkal ešte v decembri minulého roku odmietol, že by sa obžalovaný vyhýbal trestnému konaniu. Zároveň obhajcovia avizovali, že sa budú snažiť o zrušenie vydaných zatykačov.

Viac k témam: Akcia “Mýtnik III”, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd s podnikateľom Výbohom sa nezačne, bol mu odňatý cestovný pas a iný nemá © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu