Španielsky jazdec Sainz predĺžil zmluvu s talianskym tímom Ferrari do konca roka 2024

21.4.2022 (Webnoviny.sk) – Španielsky jazdec motoristickej formuly 1 Carlos Sainz predĺžil zmluvu s talianskym tímom Ferrari do konca roku 2024. Oznámenie prišlo tesne pred prvou z dvoch domácich veľkých cien v Imole. V rovnakom čase vyprší zmluva aj Sainzovmu kolegovi – Monačanovi Charlesovi Leclercovi.

“Som veľmi rád, že som predĺžil zmluvu so Scuderiou Ferrari. Vždy som hovoril, že neexistuje lepší tím formuly 1, v ktorom by som mohol pôsobiť. Po viac ako roku v ňom môžem potvrdiť, že obliekať si pretekársku kombinézu a reprezentovať tento tím je jedinečné a neporovnateľné. Moja prvá sezóna v Maranelle bola solídna a chcem vo svojich výkonoch naďalej pokračovať,” povedal Sainz podľa motoristického portálu motorsport.com.

Aj šéf tímu Mattia Binotto je nadšený z novej Sainzovej zmluvy. “Niekoľkokrát som povedal, že máme najlepšiu dvojicu jazdcov vo Formule 1. Carlos predvádzal stabilné výkony a predĺžiť jeho zmluvu je úplne prirodzený krok. Chceme zabezpečiť stabilitu a kontinuitu tímu,” povedal rodák z Lausanne.

Bývalý pretekár McLarenu, Renaultu či Toro Rosso sa k Ferrari pripojil začiatkom roka 2021. Vo svojej premiérovej sezóne skončil piaty v celkovom poradí, tesne pred svojim tímovým kolegom Leclercom.

V aktuálnej sezóne si rodák z Madridu v úvodných troch podujatiach sezóny pripísal dve pódiové umiestnenia. V Bahrajne skončil druhý a zo Saudskej Arábie odchádzal s tretím miestom.

Viac k témam: F1 Formula 1, Veľká cena
Zdroj: Webnoviny.sk – Španielsky jazdec Sainz predĺžil zmluvu s talianskym tímom Ferrari do konca roka 2024 © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *