Smeráci na čele s Ficom podali v kauze Súmrak podnet na generálnu prokuratúru, spoliehajú sa na paragraf 363

13.8.2022 (Webnoviny.sk) – Predstavitelia opozičnej parlamentnej strany Smer-SD na čele s jej predsedom Robertom Ficom podali podnet na generálnu prokuratúru v kauze Súmrak.

„Podali sme návrh generálnemu prokurátorovi podľa paragrafu 363, aby generálny prokurátor zrušil právoplatné rozhodnutia. Ide o vyšetrovania v prípade Roberta Fica, Roberta Kaliňáka, Tibora Gašpara a Norberta Bödöra v kauze Súmrak a čakáme na správoplatnenie uznesenia v prípade advokáta Mareka Paru,” uviedol na tlačovej besede Robert Fico.

V rámci akcie Súmrak obvinili policajti v apríli bývalého predsedu vlády Roberta Fica a exministra vnútra Roberta Kaliňáka zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a tiež ohrozenia daňového tajomstva.

Celý prípad Súmrak je podľa Fica od samotného začiatku sprevádzaný zneužívaním trestného práva na likvidáciu opozície.

„Vymyslený skutok, tradiční udavači, nadkvalifikácia skutkovej podstaty trestného činu s cieľom založiť právomoc špeciálnej prokuratúry. Prekvapuje ma, s akou naivitou plníte pokyny v politickom procese Súmrak proti predstaviteľom opozície,” uviedol Fico v otvorenom liste dozorovému prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry Matúšovi Harkabusovi.

Viac k témam: kauza Súmrak, Paragraf 363 Trestného poriadku
Zdroj: Webnoviny.sk – Smeráci na čele s Ficom podali v kauze Súmrak podnet na generálnu prokuratúru, spoliehajú sa na paragraf 363 © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *