Smer podal opäť návrh na odvolanie Mikulca. Fico ho označil za gaunera, ktorý vykonáva hnusnú a špinavú robotu

21.4.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanci opozičnej strany Smer-SD podali ďalší návrh na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO). Ako informovali na štvrtkovom brífingu, mimoriadna schôdza parlamentu v tejto veci by sa mala uskutočniť v utorok 26. apríla o 13:00. Dôvodom sú podľa lídra strany Roberta Fica najnovšie zistenia o tom, že minister vnútra sa u bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského informoval o trestných kauzách.

„Minister vnútra Mikulec je gauner, ktorý nemá čo robiť na ministerstve vnútra” povedal. Podľa neho koalícia drží Mikulca vo funkcii len na „hnusnú a špinavú robotu”.

Týždenník Plus 7 dní zverejnil úryvky údajnej komunikácie medzi ministrom vnútra Romanom Mikulcom a zosnulým policajným prezidentom Milanom Lučanským z roku 2020. Komunikácia naznačuje, že sa minister zaujímal o vyšetrovanie bývalého šéfa daňových kriminalistov Ľudovíta Makóa alebo bývalého príslušníka Slovensku informačnej služby Františka Böhma.

Viac k témam: Odvolanie z funkcie
Zdroj: Webnoviny.sk – Smer podal opäť návrh na odvolanie Mikulca. Fico ho označil za gaunera, ktorý vykonáva hnusnú a špinavú robotu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *