Sme rodina sa zdrží pri odvolávaní Mikulca. Nebudem pomáhať opozícii zosadiť vlastného ministra, tvrdí Kollár

27.3.2022 (Webnoviny.sk) – Hnutie Sme rodina sa zdrží pri odvolávaní ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO). Predseda hnutia Boris Kollár to povedal v relácii V politike na TA3. Zdôraznil, že ho mrzí krízová komunikácia šéfa rezortu vnútra.

Parlament bude odvolávať ministra vnútra v stredu 30. marca na mimoriadnej schôdzi na návrh strany Smer – sociálna demokracia. Dôvodom sú zmluvy štátu pre firmy, ktoré riešia manažment utečeneckej krízy v súvislosti s vojnou na Ukrajine.

Predseda parlamentu uviedol, že sa Mikulca v pondelok na koaličnej rade bude pýtať, za akých okolností vybral danú firmu. Skonštatoval však, že na jeho odchod netlačí. „Nebudem pomáhať opozícii zosadiť vlastného ministra,“ dodal.

Viac k témam: Matovičova vláda (OĽaNO-Sme rodina-SaS-Za ľudí), Mimoriadna schôdza parlamentu, Odvolanie z funkcie, Odvolávanie, rusko-ukrajinský konflikt, Utečenecká kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Sme rodina sa zdrží pri odvolávaní Mikulca. Nebudem pomáhať opozícii zosadiť vlastného ministra, tvrdí Kollár © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *