Slovensko si podľa Korčoka veľmi váži, že sa holandskí vojaci podieľajú na našej protivzdušnej obrane

31.3.2022 (Webnoviny.sk) – Niet väčšieho výrazu blízkosti a dôvery, ako keď jedna krajina pošle svoje vojenské jednotky na ochranu druhej. Uviedol to po stretnutí s holandským rezortným kolegom Wopkem Hoekstrom minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS).

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Holandskí vojaci budú totiž v rámci posilnenia východného krídla NATO obsluhovať na Slovensku napríklad systémy protivzdušnej obrany Patriot. Podľa Korčoka si Slovensko tento krok veľmi váži.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ministri budú zároveň ďalej diskutovať o konflikte na Ukrajine. „Obidvaja určite chceme adresovať výzvu Ruskej federácii, aby okamžite skončila túto nezmyselnú vojnu,” vyhlásil Korčok s tým, že témou diskusií bude pomoc Ukrajine, sankcie proti Rusku, ako aj energetika.

Hoekstra v tejto súvislosti vyhlásil, že obe krajiny spája mentalita odolnosti a odvahy. „Budeme chrániť všetko čo nám je drahé, našu slobodu, demokraciu a európske hodnoty,” dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Protiraketový systém Patriot, rusko-ukrajinský konflikt, Vojaci NATO, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko si podľa Korčoka veľmi váži, že sa holandskí vojaci podieľajú na našej protivzdušnej obrane © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *