Slovensko hlasovalo na Valnom zhromaždení OSN za odsúdenie ruskej agresie, minister Korčok silný text uvítal

3.3.2022 (Webnoviny.sk) – Slovensko hlasovalo na Valnom zhromaždení Organizácie spojených národov (OSN) za odsúdenie ruskej agresie. Valné zhromaždenie 2. marca drvivou väčšinou prijalo rezolúciu, ktorá odsudzuje ruskú agresiu voči Ukrajine.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Zároveň podporilo suverenitu, nezávislosť a teritoriálnu integritu Ukrajiny. Informoval o tom Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVaEZ SR) v tlačovej správe.

„Vítam silný text rezolúcie jasne konštatujúci porušenie Charty OSN Ruskou federáciou. 141 štátov vrátane Slovenska vyzýva na okamžité ukončenie agresie a stiahnutie ruských vojsk z územia nášho suseda. Ruská federácia musí pochopiť, že medzinárodné spoločenstvo dôrazne odmieta jej vojnu voči Ukrajine. Apelujem na Rusko, aby sa vrátilo k rešpektovaniu medzinárodného práva,“ uviedol minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prezidentka Zuzana Čaputová na sociálnej sieti Facebook napísala, že „globálne spoločenstvo má jasno v tom, kto vojnu začal a rozumie dôvodom, prečo ju musí čo najskôr ukončiť”. Svet sa spojil. Drvivá väčšina krajín sveta odsúdila agresiu, ktorú ruské politické vedenie spustilo proti Ukrajine a vyzvala Rusko bezodkladne stiahnuť svoje vojská z územia nášho suseda. Rezolúciu s touto urgentnou mierovou výzvou na pôde Organizácie Spojených národov dnes podporilo 141 krajín sveta vrátane Slovenska. Iba 5 štátov bolo proti,” uviedla.

Viac k témam: Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Prezident SR, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko hlasovalo na Valnom zhromaždení OSN za odsúdenie ruskej agresie, minister Korčok silný text uvítal © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *