Slovensko by malo na reguláciu cien energií využiť všetky možnosti, zhodli sa sociálni partneri

4.4.2022 (Webnoviny.sk) – Slovensko by malo využiť všetky možnosti, ktoré mu európska legislatíva dovoľuje, aby regulovalo ceny energií.

Na rokovaní Hospodárskej a sociálnej rady SR sa na tom podľa ministra sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka zhodli všetci sociálni partneri. Tripartita v pondelok rokovala aj o novele zákona o energetike.

Prísnejšia regulácia cien energií

Ako na tlačovej besede zdôraznil Krajniak, uvedená legislatíva bola pripravená ešte v mierových časoch a podľa zúčastnených je potrebné ju aktuálne sprísniť.

„Tak, ako prísne regulujeme cenu vody, budeme musieť prísne regulovať aj ceny energií a nenechať to na trh,” uviedol Krajniak.

Diskusia bola podľa neho aj o novele zákona o obchodovaní s emisnými kvótami či o Národnom programe reforiem 2022.

Práve k poslednému spomínanému mali výhrady odborári. Kritizovali, že o ňom rokujú, hoci je materiál aktuálne v medzirezortnom pripomienkovom konaní.

Ukrajinci Slovákom prácu nezoberú

Sociálni partneri hovorili aj o konfliktne na Ukrajine a jeho dopade na slovenskú ekonomiku. Minister práce informoval o integrácii ukrajinských občanov na náš pracovný trh.

Zamestnávatelia, ako aj odborári pritom podľa neho potvrdili, že títo občania neohrozujú zamestnávanie slovenských občanov, keďže si nachádzajú prácu v profesiách, o ktoré už Slováci nemajú záujem.

Viac k témam: Ceny energií, Odborári, Tripartita
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko by malo na reguláciu cien energií využiť všetky možnosti, zhodli sa sociálni partneri © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *