Slovenskí hokejisti poznajú program pred MS v hokeji 2022, odohrajú šesť prípravných zápasov

7.4.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia už pozná svoj program v príprave na májové majstrovstvá sveta vo Fínsku. Slováci absolvujú dovedna šesť duelov proti štyrom súperom. Už skôr bolo známe, že na Slovensku sa dvakrát predstavia Česi – 21. apríla v Spišskej Novej Vsi a o dva dni neskôr v Trenčíne.

Nasledovať budú dve stretnutia, ktoré hokejisti SR absolvujú v Drážďanoch a ich súpermi budú 29. a 30. apríla domáci Nemci.

Televízia TA3 tiež vo štvrtok priniesla vyjadrenie prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslava Šatana o tom, že v úvode mája sa na turnaji Kaufland Cup v Žiline predstavia okrem slovenského tímu aj výbery Francúzska a Nórska. Proti Francúzom nastúpia slovenskí hráči 5. mája a proti Nórom o dva dni neskôr.

Na svetovom šampionáte vo Fínsku (13. – 29. mája) bude bronzový tím zo ZOH 2022 súčasťou základnej A-skupiny v Helsinki Ice Hall a postupne si zmeria sily s Francúzmi (13.5.), Nemcami (14.5.), Kanaďanmi (16.5.), Švajčiarmi (18.5.), výberom Kazachstanu (20.5.), Talianmi (21.5.) a Dánmi (24.5.).

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2022
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí hokejisti poznajú program pred MS v hokeji 2022, odohrajú šesť prípravných zápasov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *