Slovenskí dobrovoľníci dostali ocenenie za pomoc druhým, Brocková im vyjadrila uznanie a vďaku (foto)

6.4.2022 (Webnoviny.sk) – Štátna tajomníčka rezortu diplomacie Ingrid Brocková počas slávnostného oceňovania dobrovoľníkov a dobrovoľníčok na podujatí Dobrovoľník roka 2021 verejne vyjadrila uznanie a vďaku všetkým tým, ktorých aktivity v oblasti pomoci druhým počas minulého roka najviac zarezonovali.

V tlačovej správe o tom informoval Komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Cena Srdce na dlani

Spomedzi 46 nominovaných bola počas slávnostného večera ôsmym dobrovoľníčkam a dobrovoľníkom udelená cena Srdce na dlani. Štátna tajomníčka Brocková odovzdala ocenenie v kategórii Dobrovoľníčka/dobrovoľník SlovakAid, ktoré získala Ivana Godulová za jej 12-mesačný dobrovoľnícky pobyt v Bosne a Hercegovine v projekte neziskovej organizácie Človek v ohrození.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Dobrovoľník roka 2021-odovzdávanie ceny Srdce na dlani (fotografie)

SlovakAid pomáha už desať rokov

Brocková pripomenula, že Slovensko už desať rokov pod značkou SlovakAid podporuje projekty vysielania dobrovoľníčok a dobrovoľníkov do partnerských republík rozvojovej spolupráce.

„Dobrovoľníci sú cez SlovakAid vysielaní najmä do krajín, ktoré sú dlhodobými partnermi slovenskej rozvojovej spolupráce, ako je napríklad Keňa, Moldavsko, Gruzínsko, Libanon či Bosna a Hercegovina. Ale tiež do ďalších krajín, ako je Kambodža, Lesotho a India,“ povedala štátna tajomníčka.

Doplnila, že v priebehu desiatich rokov bolo v rámci projektu SlovakAid vyslaných viac ako 250 dobrovoľníkov a ich vyslania boli podporené sumou presahujúcou 1,7 milióna eur.

Viac k témam: Dobrovoľníci, Dobrovoľníctvo, Dobrovoľník roka 2021, SlovakAid, Srdce na dlani
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí dobrovoľníci dostali ocenenie za pomoc druhým, Brocková im vyjadrila uznanie a vďaku (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *