Slováci začali ďalšiu časť prípravy na májové MS, pri tíme sú už aj Regenda a Pospíšil

26.4.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia v utorok začala druhý týždeň spoločnej prípravy na májové majstrovstvá sveta vo Fínsku. Tím pod vedením kanadského trénera Craiga Ramsayho sa stretol v Bratislave, odkiaľ sa vo štvrtok presunie do nemeckých Drážďan a tam 29. a 30. apríla absolvuje súboje proti domácim Nemcom. Informuje o tom oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Po minulotýždňovej príprave v Trenčíne a dvoch dueloch proti Čechom (3:1 a 3:4 po sam. nájazdoch) káder tímu SR opustili útočníci Tomáš Mikúš so Samuelom Honzekom a súčasťou kabíny už nie je ani zranený Matúš Sukeľ.

Naopak, na utorkovom reprezentačnom zraze v Bratislave sa realizačnému tímu hlásili už aj bronzoví medailisti zo ZOH 2022 v Pekingu Pavol Regenda a Kristián Pospíšil.

K národnému výberu sa pripojil aj obranca Mário Grman, má však zdravotné problémy. “Brankárska trojica ostala nezmenená v zložení Patrik Rybár, Matej Tomek a Dominik Riečický,” informuje web HockeySlovakia.sk.

Vedenie tímu SR medzičasom informovalo o tom, že kouč Ramsay nemôže smerom k MS rátať s útočníkom Tomášom Jurčom, ktorého limitujú problémy s chrbtom.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta (MS) v hokeji
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci začali ďalšiu časť prípravy na májové MS, pri tíme sú už aj Regenda a Pospíšil © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *