Slováci stále odmietajú uzákonenie registrovaných partnerstiev, proti je nadpolovičná väčšina opýtaných

30.8.2023 (SITA.sk) – Nadpolovičná väčšina opýtaných si myslí, že nadchádzajúca vláda by nemala uzákoniť registrované partnerstvá. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre spravodajskú televíziu JOJ 24.

5,5 percenta nevedelo odpovedať

Proti uzákoneniu registrovaných partnerstiev sa konkrétne vyjadrilo 54,1 percenta opýtaných, pričom 40,9 percenta si myslí, že vláda by partnerstvá určite nemala uzákoniť a ďalších 13,2 si myslí, že by skôr nemala. Podporu registrovaným partnerstvám, naopak, vyjadrilo celkovo 39,8 percenta respondentov.

Konkrétne si 18,3 percenta opýtaných myslí, že vláda by mala určite uzákoniť registrované partnerstvá a ďalších 21,5 percenta si myslí, že by asi mala. Na otázku o uzákonení registrovaných partnerstiev nevedelo odpovedať 5,5 percenta respondentov.

Voliči PS a SaS

Pokiaľ ide o politické strany, ktoré v rámci prieskumov prekračujú kvórum potrebné na účasť v parlamente, väčšina ich sympatizantov uzákonenie registrovaných partnerstiev odmieta. Výnimkou sú len voliči Progresívneho Slovenska a strany Sloboda a Solidarita, v prípade ktorých registrované partnerstvá podporuje väčšina opýtaných.

Agentúra AKO prieskum robila v dňoch 7. až 14. augusta. Na reprezentatívnej vzorke 1 000 respondentov telefonickou formou.

Viac k témam: Politické strany, Prieskum, Registrované partnerstvá
Zdroj: SITA.sk – Slováci stále odmietajú uzákonenie registrovaných partnerstiev, proti je nadpolovičná väčšina opýtaných © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *