Slafkovský aj Nemec majú za sebou rozhovory s klubmi v rámci NHL Combine, pred draftom si veria

4.6.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenskí hokejisti Juraj Slafkovský a Šimon Nemec už majú za sebou rozhovory so zástupcami klubov zámorskej NHL na preddraftovom testovaní hráčov NHL Combine v americkom Buffale.

Slafkovský absolvoval spolu 14 stretnutí, boli medzi nimi aj zástupcovia klubov New Jersey Devils, Montreal Canadiens a Arizona Coyotes, ktoré majú prvé tri voľby na tohtoročnom drafte nováčikov. Nemec komunikoval s členmi 21 mužstiev profiligy.

Slafkovský by mohol ísť za Tatarom

Obaja vynechali kondičné testovanie pred vstupným draftom, ktorý sa uskutoční 7. a 8. júla v kanadskom Montreale.

Očakáva sa, že Slafkovského by si mohli z celkovej druhej pozície vybrať “diabli”, za ktorých hráva aj Tomáš Tatar. Obaja boli spoluhráčmi na MS vo Fínsku.

“Pýtal som sa ho, ako to funguje v New Jersey. Viem, že tam hrajú aj Jack Hughes a Nico Hischier. Nepoznám ich osobne, ale sledoval som ich. Tomáš mi povedal, že by bolo pekné, keby som s ním mohol hrať v jednom tíme, ale uvidíme. Keď som ľuďom z New Jersey povedal, že poznám Tatara, spýtali sa ma, čo mi o nich hovoril. Boli to len dobré veci,” povedal 18-ročný útočník z Košíc pre oficiálny web NHL.

Najužitočnejší hráč a najlepší strelec olympijského hokejového turnaja v Pekingu sa vyjadril aj na adresu Hughesa: “Má šikovné ruky, rád korčuľuje a tvorí hru.”

Nemec chce hrať medzi mužmi

Líder konečného preddraftového rebríčka hráčov pôsobiacich v Európe napokon prezradil aj niečo o svojom hernom štýle: “Rád hrám tvrdo v rohoch klziska, som dobrý v práci s pukom a dokážem aj tvoriť hru. Veľa ľudí si podľa mňa myslí, že nedokážem tvoriť hru alebo že moje hokejové IQ nie je také vysoké, ale ja som s tým celkom spokojný. Samozrejme, stále na tom môžem trochu popracovať, ale myslím si, že to pre mňa vyzerá dobre.”

Nemec priznal, že by chcel pokračovať v kariére v Severnej Amerike: “Možno v AHL alebo možno aj v NHL, nikdy neviete.”

V kanadskej juniorskej lige CHL vlastní jeho hráčske práva tím Cape Breton Eagles z quebeckej podsúťaže QMJHL, no úradujúci vicemajster slovenskej extraligy s HK Nitra chce hrať medzi mužmi.

“Odohral som dve sezóny proti mužom v extralige, takže si myslím, že je pre mňa lepšie hrať minimálne v AHL. Pýtali sa ma na to aj skauti NHL pri rozhovoroch a povedal som im, že chcem hrať tu,” pokračoval 18-ročný rodák z Liptovského Mikuláša.

Najlepší obranca na drafte

Držiteľ extraligového rekordu v počte bodov obrancu v jednom play-off je pred draftom sebavedomý.

“Myslím si, že som najlepším obrancom na tohtoročnom drafte. Som obojsmerný bek, hrám naozaj dobre v presilových hrách, moje hokejové IQ je veľmi vysoké a dobre korčuľujem,” vymenoval svoje silné stránky Nemec, ktorý tiež prezradil mená svojich obľúbených hráčov v NHL: “Rád sledujem Calea Makara, Adama Foxa alebo Romana Josiho.”

Viac k témam: Draft NHL, NHL, NHL Combine
Zdroj: Webnoviny.sk – Slafkovský aj Nemec majú za sebou rozhovory s klubmi v rámci NHL Combine, pred draftom si veria © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *