Šipoš hovorí o trápnom divadle Fica, aby dal jasný odkaz svojim „držte huby“

30.8.2021 (Webnoviny.sk) – Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) vyhlásil, že sa nebojí návrhu na svoje odvolanie z funkcie, lebo si už zvykol, že agendou predsedu opozičného Smeru – sociálnej demokracie (Smer-SD) Roberta Fica je odvolávanie len na základe nepodložených faktov a konšpirácií.

Sme rodina sa prezentovala

V súvislosti s obvinením policajného prezidenta Petra Kovaříka minister vnútra povedal, že v pondelok sa s ním stretne a budú sa rozprávať aj o tom, že by bol šéf polície dočasne postavený mimo službu.

Parlament v pondelok nerokoval na návrh opozície na mimoriadnej schôdzi o odvolaní Mikulca, pretože nebol uznášaniaschopný pre obštrukciu poslancov hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), a strán Sloboda a Solidarita (SaS) a Za ľudí.

Poslanci štvrtej koaličnej strany Sme rodina sa na začiatku schôdze prezentovali. K Mikulcovi majú totiž výhrady.

Jasný odkaz Fica

Predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš uviedol že „dnes sme boli opäť svedkami trápneho divadla v podaní Roberta Fica“. Podľa Šipoša prichádza jeseň a opozícia potrebuje robiť cirkus. Ako poznamenal, o Mikulcovom odvolávaní sa bude hovoriť na riadnej septembrovej schôdzi parlamentu.

Šéf klubu OĽaNO tiež tvrdí, že stopy vyšetrovania najväčších káuz vedú čoraz bližšie k Ficovi a ten preto zvoláva schôdze parlamentu, chodí na súdne pojednávania, aby „dal jasný odkaz svojim kamarátom, ktorí začali vypovedať – držte huby“.

Minister Mikulec pripomenul, že podal na Fica trestné oznámenie za ohováranie v rámci diskreditácie jeho osoby. V súvislosti s obvinením policajného prezidenta Mikulec ozrejmil, že šéf polície má jeho dôveru a verí, že nezneužil právomoc verejného činiteľa a nemaril spravodlivosť.

Obvinenie voči Kovaříkovi

Podľa Mikulca policajný prezident nezastavil žiadnu policajnú akciu, ale len prerušil činnosť zásahovej jednotky, „ktorá bola nasadená v rozpore s policajnými predpismi”.

Krajská prokuratúra v Bratislave minulý týždeň vzniesla obvinenie voči prezidentovi Policajného zboru SR Petrovi Kovaříkovi. pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti.

Policajný prezident mal podľa prokuratúry zmariť prebiehajúci zásah zadržania, ako aj vykonanie nasledovných trestno-procesných úkonov s obvinenými Matejom Zemanom a Petrom Petrovom.

Minister Mikulec uviedol, že dnes sa s policajným prezidentom stretne a budú sa rozprávať o ďalšom postupe. Dočasné postavenie šéfa polície mimo službu je podľa ministra vnútra jedno z riešení. V krátkej dobe chce Mikulec informovať, ako sa rozhodol.

Viac k témam: mimoriadna schôdza parlamentu, minister vnútra SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Šipoš hovorí o trápnom divadle Fica, aby dal jasný odkaz svojim „držte huby“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *