Šéf rozviedky Budanov vyzval Ottawu, aby Ukrajine poskytla vyradené rakety CRV7. Kanada varuje pred nebezpečenstvom

6.2.2024 (SITA.sk) – Šéf ukrajinskej vojenskej rozviedky Kyrylo Budanov vyzval Kanadu, aby Ukrajine dodala viac ako 80-tisíc vyradených rakiet CRV7, ktoré Ottawa plánuje zlikvidovať.

Ničenie ruských tankov a delostrelectva

Budanov to uviedol v rozhovore pre kanadskú televíziu Global News. Podľa jeho slov by CRV7 mohli použiť ukrajinské útočné vrtuľníky a pozemné odpaľovacie zariadenia na ničenie ruských tankov a delostrelectva.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda. Ukrajina podľa Budanova o dodávke rakiet CRV7 s Kanadou rokuje, ale stále čaká na rozhodnutie.

Kanada zvažuje požiadavku Ukrajincov

Kanadskí predstavitelia uviedli, že požiadavku zvažujú, ale varujú, že rakety CRV7 sú už zastarané a ich používanie a preprava môžu byť nebezpečné. Budanov však odpovedal: „Nemáme žiadne obavy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v januári 2024 (fotografie)

Podľa odborníkov rakety CRV7 vzhľadom na to, že sa v nich používa tuhé palivo, môžu byť bezpečné. A to za predpokladu, že boli správne skladované a neboli vystavené vlhkosti alebo kontaminácii.

Viac k témam: kanadská pomoc, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Šéf rozviedky Budanov vyzval Ottawu, aby Ukrajine poskytla vyradené rakety CRV7. Kanada varuje pred nebezpečenstvom © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *