Samosprávy sa spojili proti vláde, odmietajú z vlastných rozpočtov financovať Matovičovu prorodinnú politiku (video)

5.5.2022 (Webnoviny.sk) – Združenie samosprávnych krajov SK8 a Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) žiadajú byť pri tvorbe zámerov Vlády SR, ktoré zasahujú do rozpočtov samospráv.

Po rokovaní zástupcov samosprávnych krajov a ZMOS to uviedol predseda SK 8 a zároveň predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.

Matovič chce siahnuť na rozpočty miest

„Dôležitá vec, ktorú sme dohodli, je spoločný postup a sledovanie zmien v rozpočtoch samospráv, do ktorých chce vláda zasahovať,” skonštatoval.

Únia miest Slovenska v stredu vyhlásila, že neboli prizvaní na rokovania vlády o opatreniach, ktorými chce štát siahnuť na rozpočty samospráv. Viskupič dnes poznamenal, že rovnako SK8 a ZMOS neboli k týmto rokovaniam prizvaní.

„Boli by sme radi, ak ide o zmeny, ktoré hlboko zasahujú do rozpočtov samospráv, pričom sa hovorí o sume 830 miliónov eur na najbližší rok a pol, aby sme boli pri samotnej tvorbe týchto zámerov,” zdôraznil Viskupič.

Ohrozené fungovanie samospráv

Dodal, že suma ktorá sa približuje k jednej miliarde eur, môže byť témou, ktorá už zasahuje hlboko do rozpočtov niektorých samospráv a môže ohroziť doručovanie niektorých služieb.

„Boli by sme radi, aby sme sa dostali na užšie rokovania a mohli reprezentovať všetky zložky samosprávy,” doplnil.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Finančná pomoc, podielové dane, Rozpočet, Samosprávy
Zdroj: Webnoviny.sk – Samosprávy sa spojili proti vláde, odmietajú z vlastných rozpočtov financovať Matovičovu prorodinnú politiku (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *