Rusko zmarilo rozsiahly útok ukrajinskej armády v Donbase, krajina mlčí o bombardovaní a napadnutiach na ľudí

9.3.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko zmarilo rozsiahly útok v oblastiach na východe Ukrajiny, ktoré ovládajú proruskí separatisti. V stredu to oznámilo ruské ministerstvo obrany, ktoré tvrdí, že získalo informácie o plánoch ukrajinskej armády na niekoľkotýždňovú operáciu v regióne Donbasu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Špeciálna operácia ruských ozbrojených síl vykonávaná od 24. februára zmarila rozsiahlu ofenzívu ukrajinských vojsk v Luhanskej a Doneckej ľudovej republike, ktorá sa mala uskutočniť v marci,” uviedol bez bližších informácií hovorca ministerstva Igor Konašenkov.

Nevyjadril sa pritom k bombardovaniu a leteckým útokom na ukrajinských civilistov, obetiam na strane ruskej armády ani ďalším aspektom ruskej vojenskej kampane.

Inváziu na Ukrajine Rusko označuje za špeciálnu vojenskú operáciu. Oficiálne informácie sa takmer výlučne zameriavajú na boje a evakuácie v regiónoch na východe Ukrajiny, kde separatisti podporovaní Ruskom od roku 2014 bojujú s ukrajinskou armádou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko zmarilo rozsiahly útok ukrajinskej armády v Donbase, krajina mlčí o bombardovaní a napadnutiach na ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *