Rusko sa ohradilo voči obvineniam z vojnových zločinov na Ukrajine, vyzvalo na urgentné stretnutie Bezpečnostnej rady OSN

4.4.2022 (Webnoviny.sk) – Kremeľ ostro odsúdil obvinenia, že ruskí vojaci spáchali zverstvá voči civilistom na Ukrajine. Jeho hovorca Dmitrij Peskov počas konferenčného hovoru s novinármi povedal, že ukrajinským tvrdeniam o stovkách zabitých ruskými vojakmi v Kyjivskej oblasti nemožno veriť a oni ich kategoricky odmietajú. Ruské ministerstvo obrany sa už skôr vyjadrilo, že ukrajinské úrady zinscenovali provokáciu na očiernenie Ruska.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ukrajinské úrady informovali, že po odchode ruských síl minulý týždeň našli v okolí ukrajinskej metropoly najmenej 410 tiel civilistov. Mnohé obete mali zviazané ruky, zranenia po streľbe z bezprostrednej blízkosti a známky mučenia.

Zahraniční lídri tieto zverstvá odsúdili a vyzvali na prísnejšie sankcie voči Rusku. Peskov vo svojej reakcii povedal, že fotografie a videá z oblasti odzrkadľujú nešpecifikované manipulácie a vyzval zahraničných lídrov, aby najprv dôsledne analyzovali fakty a vypočuli si ruské argumenty, než náhle obvinia Moskvu.

Rusko vyzvalo na urgentné stretnutie Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov, ale Spojené kráľovstvo, ktoré jej teraz predsedá, odmietlo, vyjadril sa ruský veľvyslanec v kanceláriách medzinárodnej organizácie vo Viedni Michail Uljanov. Peskov povedal, že Rusko bude naďalej presadzovať stretnutie, pretože chce o probléme diskutovať na najvyššej úrovni.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko sa ohradilo voči obvineniam z vojnových zločinov na Ukrajine, vyzvalo na urgentné stretnutie Bezpečnostnej rady OSN © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *