Rusko podľa Lavrova nedovolí presun systémov protivzdušnej obrany S-300, ktoré chce Ukrajine poskytnúť aj Slovensko

18.3.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov povedal, že Moskva nepovolí presun systémov protivzdušnej obrany S-300 na Ukrajinu z iných krajín na ochranu pred ruskými leteckými útokmi.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Spravil tak po tom, ako Slovensko predbežne súhlasilo s poskytnutím protivzdušných systémov S-300 ukrajinskej strane. Referuje o tom web Ukrajinská pravda.

„Presun sovietskych S-300 z iných krajín na Ukrajinu je nemožný a bude nezákonný, Moskva to nedovolí. Veľmi jasne sme dali najavo, že každý náklad, ktorý sa dostane na územie Ukrajiny a ktorý považujeme za prepravu zbraní, sa stane legitímnym cieľom. Je to jasné,“ povedal Lavrov pre ruský propagandistický kanál Russia Today.

Zároveň opätovne osočil Západ, že bráni normalizácii situácie na Ukrajine. Rusko sa podľa neho musí spoliehať iba na seba a svojich spojencov.

„Západ sa snaží marginalizovať Rusko, zastaviť jeho rozvoj a vyvíja naň bezprecedentný tlak,“ poznamenal a na záver nezabudol na tradičný naratív Kremľa, že Rusko na Ukrajine iba pomáha diskriminovanému a utláčanému rusky hovoriacemu obyvateľstvu, snaží sa „denacifikovať“ krajinu a ochraňuje samozvanú Doneckú a Luhanskú ľudovú republiku pred ukrajinskými útokmi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Donecká ľudová republika, LĽR Luhanská ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt, Systémy protivzdušnej obrany S-300, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko podľa Lavrova nedovolí presun systémov protivzdušnej obrany S-300, ktoré chce Ukrajine poskytnúť aj Slovensko © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *