Rusko chce zmierniť dopad sankcii zákazom vývozu viac ako 200 druhov zahraničných produktov

11.3.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko v snahe zmierniť dopad západných sankcií do konca roka 2022 zakázalo vývoz viac ako 200 druhov produktov vyrobených v zahraničí. Štvrtkový krok zasiahne telekomunikačné, poľnohospodárske, elektrické a technologické zariadenia, ktoré boli v minulosti do Ruska dovezené zo zahraničia.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Moskva tiež zakáže vyvážať z Ruska niektoré druhy dreva do krajín, ktoré sa „dopustili nepriateľských akcií“. To bude mať dopad na približne 48 krajín vrátane Spojených štátov a členských štátov EÚ, informuje portál BBC.

Zákaz exportu tovarov vyrobených v zahraničí je „nevyhnutný pre zabezpečenie stability na ruskom trhu“, uvádza sa v nariadení, ktoré podpísal ruský premiér Michail Mišustin. Zákaz sa vzťahuje aj na automobily, železničné vagóny, kontajnery a turbíny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Krok Ruska je odpoveďou na tvrdé sankcie voči ruskému finančnému sektore a energetike, ktorými Západ reagoval na ruskú inváziu na Ukrajine.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko chce zmierniť dopad sankcii zákazom vývozu viac ako 200 druhov zahraničných produktov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *