Ruskí vojaci zanechávajú na Ukrajine za sebou spúšť, Zelenskyj varoval ľudí pred ostreľovaním a mínami (video)

2.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že ruské sily zanechávajú za sebou „úplnú katastrofu“ pri ústupe zo severu, vrátane miest neďaleko Kyjiva. Varoval obyvateľov, aby si dávali pozor na ďalšie ruské ostreľovanie a nášľapné míny.

Ťažké boje

„Zamínovali celé územia, domy, vybavenie, dokonca aj telá ľudí, ktorí boli zabití,“ povedal vo svojom nočnom videoprejave k národu. Vyzval obyvateľov, aby počkali s návratom do normálneho života, kým si nebudú istí, že míny boli odstránené a nebezpečenstvo ostreľovania pominulo.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Zelenskyj taktiež varoval pred ťažkými bojmi, ktoré sa pravdepodobne odohrajú na východe krajiny, kde Rusi presúvajú svoje jednotky.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Európa nemá právo mlčať

Zelenskyj povedal, že v piatok telefonicky hovoril s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom a s predsedníčkou Európskeho parlamentu Robertou Metsolovou počas jej návštevy Kyjiva.

„Európa nemá právo mlčať o tom, čo sa deje v našom Mariupoli. Celý svet by mal reagovať na túto humanitárnu katastrofu,“ povedal Zelenskyj a dodal, že v priebehu piatka sa podarilo evakuovať z Mariupoľa 3071 ľudí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruskí vojaci zanechávajú na Ukrajine za sebou spúšť, Zelenskyj varoval ľudí pred ostreľovaním a mínami (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *