Ruské veľvyslanectvo v Prahe má novú adresu, názov zmenili na Ulicu ukrajinských hrdinov

22.4.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 22. apríla 2022, 16:36

Ruské veľvyslanectvo v Českej republike má novú adresu po tom, ako pražské úrady premenovali časť ulice, na ktorej je budova ambasády. Premenovanie časti ulice na Ulicu ukrajinských hrdinov schválila pražská radnica na žiadosť Prahy 6, kde sa ruské veľvyslanectvo nachádza.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Primátor Prahy Zdeněk Hřib v piatok odhalil nový názov ulice za prítomnosti ukrajinského veľvyslanca v Česku Jevhena Perebyjnisa a ambasádorov niekoľkých členských krajín Európskej únie.

Primátor Hřib už skôr povedal, že premenovaním ulice Praha vzdáva poctu „neuveriteľnej statočnosti ukrajinských bojovníkov“. Ani ruská vláda ani ruské veľvyslanectvo sa k zmene názvu ulice ihneď nevyjadrili.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Pred dvomi rokmi Praha premenovala námestie pred ruskou ambasádou na Námestie Borisa Nemcova, čím si uctila zavraždeného ruského opozičného lídra. Zmena názvu námestia viedla k tomu, že ruské veľvyslanectvo zmenilo svoju adresu a začalo pre ňu používať vchod z ulice, ktorej názov teraz pražská radnica zmenila na Ulicu ukrajinských hrdinov.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruské veľvyslanectvo v Prahe má novú adresu, názov zmenili na Ulicu ukrajinských hrdinov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *