Ruské sily sú značne „demoralizované“, ich postup na Ukrajine sa naďalej zastavuje

23.3.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko sa začalo uchyľovať k tomu, že začína povolávať do boja bývalých vojakov so skúsenosťami, aby nahradilo ťažké straty. Referuje o tom spravodajský web BBC s odvolaním sa na vyhlásenie ukrajinskej armády na Facebooku.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ukrajinci tvrdia, že ruské sily boli v niektorých smeroch značne „demoralizované”. Západné spravodajské agentúry zasa uviedli, že ruský postup na Ukrajine sa naďalej zastavuje, pričom ruskí vojaci sa začali zakopávať a posilňovať obranné pozície. Podľa najnovšieho hodnotenia Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) ruské sily tento týždeň nepodnikli žiadne veľké útoky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ukrajinská armáda tiež uviedla, že existuje aktívne úsilie o zvýšenie ruskej a bieloruskej vojenskej techniky pozdĺž ukrajinských hraníc, ale neuviedla žiadne podrobnosti. Dodala, že preveruje správy, že v Bielorusku odporcovia vojny čiastočne odstránili železničné spojenie medzi ich krajinou a Ukrajinou.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruské sily sú značne „demoralizované“, ich postup na Ukrajine sa naďalej zastavuje © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *