Ruská armáda útočí na oceliareň Azovstaľ, snaží sa potlačiť posledný odpor Mariupoľčanov

23.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské sily útočia na mariupoľskú oceliareň Azovstaľ, ktorá je poslednou baštou ukrajinských síl v obliehanom meste na pobreží Azovského mora.

Poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Oleksij Arestovyč v sobotu na brífingu povedal, že ruská armáda obnovila letecké útoky na Azovstaľ.

Putinov rozkaz vojakom

„Nepriateľ sa snaží úplne potlačiť odpor obrancov Mariupoľa v oblasti oceliarne Azovstaľ,“ povedal Arestovyč. Najnovšie ruské útoky na oceliareň sa dejú dva dni po tom, ako ruský minister obrany Sergej Šojgu oznámil prezidentovi Vladimirovi Putinovi, že ruská armáda „oslobodila“ celý Mariupoľ s výnimkou oceliarne.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Putin vtedy nariadil ruským vojakom, aby neútočili na Azovstaľ a priemyselnú oblasť zablokovali tak, aby z nej „neunikla ani mucha“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

V oceliarni je 2-tisíc vojakov

Ukrajinskí predstavitelia odhadujú, že v oceliarni sa nachádza asi 2-tisíc vojakov a približne tisícka civilistov. Arestovyč tvrdí, že ukrajinskí vojaci sa napriek obnoveným útokom Rusov stále držia a dokonca sa snažia prechádzať do protiútokov.

V noci na sobotu sa podľa tajomníka ukrajinskej rady národnej bezpečnosti a obrany Oleksija Danilova podarilo pomocou helikoptér úspešne dodať ďalšie zbrane do oceliarne patriacej ukrajinskému miliardárovi Rinatovi Achmetovovi.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruská armáda útočí na oceliareň Azovstaľ, snaží sa potlačiť posledný odpor Mariupoľčanov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *