Rusi útočili dronmi na prístavy v Odeskej oblasti, ohrozujú tak potravinovú bezpečnosť v rozvojových krajinách

16.8.2023 (SITA.sk) – Ruské sily spustili v noci na stredu útok dronmi na prístavnú infraštruktúru na rieke Dunaj v Odeskej oblasti na juhu Ukrajiny. Poškodili pritom sklady a sýpky, uviedol v stredu ukrajinský predstaviteľ. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Zničené hangáre s obilím

Gubernátor Odeskej oblasti Oleh Kiper na komunikačnej platforme Telegram napísal, že „hlavným cieľom bola prístavná a obilná infraštruktúra na juhu oblasti“, na Dunaji. Zatiaľ podľa neho nehlásia žiadne obete.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinské operačné velenie na juhu uviedlo, že Rusko zasiahlo územie, kde leží jeden z prístavov, a zničilo hangáre s obilím a poľnohospodárskymi strojmi.

Ukrajinské vzdušné sily v stredu oznámili, že nad Odesou a susednou Mykolajivskou oblasťou zničili 13 dronov Šáhid.

Hrozba pre potravinovú bezpečnosť

CNN pripomína, že malé prístavy na Dunaji sa stali životne dôležitými pre ukrajinský vývoz obilia po tom, ako Rusi minulý mesiac jednostranne odstúpili od čiernomorskej obilnej dohody.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Ruské sily sa podľa ukrajinských predstaviteľov teraz zámerne zameriavajú na prístavnú infraštruktúru na rieke v rámci úsilia o zablokovanie vývozu, čo predstavuje hrozbu pre potravinovú bezpečnosť v rozvojových krajinách, ktoré sa spoliehajú na ukrajinské obilie.

Viac k témam: ruské drony, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusi útočili dronmi na prístavy v Odeskej oblasti, ohrozujú tak potravinovú bezpečnosť v rozvojových krajinách © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *