Rusi sú podľa novinárky Ovsjannikovovej zombíkmi kremeľskej propagandy a musia jej prestať veriť

17.3.2022 (Webnoviny.sk) – Ruská novinárka Marina Ovsjannikovová dúfa, že jej televízny protest, počas ktorého držala transparent s protivojnovým odkazom, povzbudí ľudí, aby spochybňovali správy miestnych médií.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Chcela som ukázať Rusom, že sú ‘zombíci’ tejto kremeľskej propagandy. Prestaňte jej veriť. Prestaňte počúvať kremeľské kanály,“ vyzvala v rozhovore pre BBC.

Krajanom taktiež adresovala slová, aby sa naučili hľadať a overovať informácie. „Sú západné zdroje, ukrajinské zdroje… Chápem, že v podmienkach informačnej vojny je veľmi ťažké nájsť alternatívne informácie, ale musíte sa ich pokúsiť hľadať,“ podotkla.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ovsjannikovovú, ktorá pracovala pre ruský štátom kontrolovaný Prvý kanál, po jej pondelňajšom proteste okamžite zadržali a vypočúvali 14 hodín bez toho, aby jej poskytli právnu pomoc alebo možnosť zatelefonovať si. Upozornila, že od jej protestu sa o nej začali šíriť konšpiračné teórie, za ktorými podľa nej stojí Federálna bezpečnostná služba Ruskej federácie (FSB), nástupca niekdajšej sovietskej KGB.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi sú podľa novinárky Ovsjannikovovej zombíkmi kremeľskej propagandy a musia jej prestať veriť © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *