Rozprava k novele Trestného zákona pokračuje, opozícia predložila viac ako 40 pozmeňujúcich návrhov (naživo)

2.2.2024 (SITA.sk) – V Národnej rade SR pokračuje rozprava k novele Trestného zákona v druhom čítaní. Opozícia k nej predložila doposiaľ viac ako 40 pozmeňujúcich návrhov. Rozprava k vládnej zmene trestného práva je obmedzená na 62 hodín, čas je rozdelený medzi všetky parlamentné politické strany.

V Bratislave protestovalo 30-tisíc ľudí

K rušeniu Úradu špeciálnej prokuratúry či znižovaniu trestných sadzieb, ktoré sú súčasťou novely, boli vo štvrtok protesty v desiatkach slovenských miest, ale aj v zahraničí.

Na bratislavský siedmy protest, ktorý organizujú opozičné subjekty Progresívne Slovensko, Kresťanskodemokratické hnutie a Sloboda a Solidarita, prišlo zatiaľ najviac ľudí, a to viac ako 30-tisíc.

Proti novele sú aj voliči koalície

Proti zmenám v trestných kódexoch sú aj voliči koalície, ktorá novelu Trestného zákona do parlamentu predložila. Ako vyplynulo z prieskumu agentúry Focus pre Transparency International Slovensko, 69 percent voličov koaličných strán nesúhlasí s tým, aby páchateľov korupcie trestali menej prísne ako v súčasnosti.

Ako organizácia priblížila, respondentov sa pýtali, či súhlasia s tým, aby boli páchatelia korupcie trestaní menej, pričom 77 percent oslovených odpovedalo záporne, z čoho 43 percent odpovedalo určite nie a 34 percent skôr nie. Určite áno odpovedalo len 4,6 percenta respondentov.

Naživo: Rokovanie parlamentu

Viac k témam: Novela Trestného zákona, Prieskum, Protesty, Rokovanie NR SR
Zdroj: SITA.sk – Rozprava k novele Trestného zákona pokračuje, opozícia predložila viac ako 40 pozmeňujúcich návrhov (naživo) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *