Rozhádaná koalícia zasadne na Bôriku, stretnutie zvolalo OĽaNO v snahe vyriešiť patovú situáciu

12.8.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 12. augusta 11:21

Vyjednávací tím a predstavitelia koaličnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík, Branislav Gröhling a Mária Kolíková sa zúčastnia na piatkovom stretnutí pod názvom Zodpovedne za Slovensko o 13:00 v hoteli Bôrik.

Následne po stretnutí strana zaujme svoje stanovisko. Pre agentúru SITA to povedal hovorca SaS Ondrej Šprlák. Koaličné stretnutie zvolalo hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).

Gröhling si váži Hegera

Minister školstva Branislav Gröhling sa na piatkovej tlačovej besede vyjadril, že si váži premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) a na toto stretnutie ide kvôli nemu.

Reagoval tak na včerajšie stanovisko OĽaNO, že líder hnutia Igor Matovič ostane vo funkcii ministra financií.

Účasť na rokovaní potvrdil aj predseda Národnej rady SR a strany Sme rodina Boris Kollár. Na stretnutie pôjde s podpredsedom strany Petrom Pčolinským. Pre agentúru SITA to povedala hovorkyňa Sme rodina.

Remišová chce plniť sľuby

Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová a členka strany Jana Žitňanská sa tiež zúčastnia na koaličnom stretnutí v hoteli Bôrik. Predsedníčka strany sa vyjadrila, že na stretnutí budú presadzovať zotrvanie štvorkoalície.

„Z nášho pohľadu je potrebné investovať energiu do riešenia problémov ľudí na Slovensku, nie do osobných sporov medzi koaličnými partnermi,” povedala Remišová. Dodala, že je nepoctivé a nezodpovedné rozbíjať koalíciu, keď Slovensko čakajú najťažšie časy za posledné desaťročia.

„Potrebujeme funkčnú koalíciu a v rámci rokovaní urobíme maximum pre normalizáciu vzťahov,” zdôraznila. Podľa Remišovej je ich najväčšou povinnosťou plniť sľuby, ktoré dali občanom Slovenska, a nie riešiť osobné spory.

Viac k témam: Koaličná kríza, Rokovania
Zdroj: Webnoviny.sk – Rozhádaná koalícia zasadne na Bôriku, stretnutie zvolalo OĽaNO v snahe vyriešiť patovú situáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *