Roger Federer daruje ukrajinským deťom pol milióna dolárov, zo situácie je zhrozený

18.3.2022 (Webnoviny.sk) – Švajčiarska tenisová legenda Roger Federer sa rozhodol pre finančnú pomoc Ukrajincom počas ruskej vojenskej invázie na území tejto krajiny. Štyridsaťročný bazilejský rodák prostredníctvom svojej nadácie venuje sumu 500-tisíc USD, čo je v prepočte približne 453-tisíc eur, na podporu vzdelávania detí aj počas konfliktu.

Rusko napadlo Ukrajinu 24. februára a výsledkom útokov sú aj zničené školy či nemocnice. “Moja rodina a ja sme zo situácie na Ukrajine zhrození. Súcitime s nevinnými ľuďmi, ktorí sú takto nepríjemne ovplyvnení. Sme za mier,” napísal v piatok Federer na sociálnych sieťach. Výnimočný tenista a jeho slovenská manželka Miroslava sú rodičmi štyroch detí – dvoch párov dvojičiek.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Federer má na svojom konte 20 grandslamových titulov rovnako ako Srb Novak Djokovič, Španiel Rafael Nadal ich doteraz nazbieral 21. Už skôr iná niekdajšia svetová jednotka Brit Andy Murray informoval, že všetky budúce odmeny v tejto sezóne za výsledky na turnajoch venuje na humanitárne ciele – na podporu ukrajinských detí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Roger Federer daruje ukrajinským deťom pol milióna dolárov, zo situácie je zhrozený © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *