Robotníci našli v poľskom meste Lublin bombu, evakuovaných bolo viac ako 14-tisíc ľudí

11.8.2023 (SITA.sk) – Približne 14-tisíc ľudí v piatok evakuovali v poľskom meste Lublin na východe krajiny po tom, ako stavební robotníci našli veľkú nevybuchnutú bombu z druhej svetovej vojny.

Pri evakuácii pomáhala polícia, teritoriálna obrana a mestská doprava. Hovorkyňa mesta Katarzyna Duma uviedla, že evakuácia bola nutná, aby vojenskí inžinieri mohli bombu vyzdvihnúť a odviezť na znefunkčnenie.

Cesty v oblasti nálezu uzavreli. Hovorkyňa mesta konštatovala, že obyvateľov umiestnili do bezpečia v školách a iných veľkých verejných budovách. Evakuovaných predtým inštruovali, že majú doma vypnúť prívod plynu, vody a elektriny, zavrieť okná a dvere a zobrať so sebou osobné doklady a nevyhnutné lieky.

Stavebníci objavili 250-kilogramovú bombu vo štvrtok v zemi počas prác na novej obytnej zóne. Pred druhou svetovou vojnou bol v oblasti poľský závod na výrobu lietadiel, ktorý mohol byť počas vojny terčom bombardovania.

Viac k témam: Bomba, Evakuácia, Zahraničie, Zneškodnenie bomby
Zdroj: SITA.sk – Robotníci našli v poľskom meste Lublin bombu, evakuovaných bolo viac ako 14-tisíc ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *