Respirátory budeme v interiéri nosiť naďalej, dôvodom je nízka zaočkovanosť

31.3.2022 (Webnoviny.sk) – Povinnosť nosenia respirátorov v interiéri sa nateraz neruší. Ako uviedol na tlačovej besede epidemiológ Ministerstva zdravotníctva SR Martin Pavelka z Inštitútu zdravotných analýz, dôvodom je nízka zaočkovanosť proti COVID-19 treťou dávkou na Slovensku.

V súčasnosti je takzvanou posilňujúcou booster dávkou zaočkovaných zhruba 30 percent Slovákov. „Respirátory sa nerušia, nie sme dostatočne zaočkovaní. Nechceme nikoho nútiť očkovať sa, ale každý si musí uvedomiť, že zdravie máme len jedno,“ povedal Pavelka.

Viac o téme: Koronavírus

Najbližšie by sa mohli zrušiť respirátory v exteriéri na hromadných podujatiach. Ako povedal po rokovaní vlády minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (OĽaNO), budúci týždeň o tom bude odborná diskusia. „Zatiaľ sa neplánujeme venovať ďalším veciam. Ešte sme úplne nevyhrali a nie je potrebné všetko rušiť,“ konštatoval Lengavrský s tým, že vakcín máme na Slovensku stále dostatok.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Respirátory budeme v interiéri nosiť naďalej, dôvodom je nízka zaočkovanosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *