Rakúski bezpečnostní predstavitelia rozbili teroristickú bunku podozrivú z prepojenia na Islamský štát

5.9.2023 (SITA.sk) – Rakúski bezpečnostní predstavitelia v utorok oznámili, že rozbili podozrivú teroristickú bunku napojenú na Islamský štát, ktorá pozostávala z deviatich mladých mužov a jednej ženy. Jedného podozrivého zadržali.

Vyšetrovanie pokračuje

Doterajšie vyšetrovanie a výsluchy ukazujú, že podozriví zastávali postoj medzi „obyčajným islamistom“ a „teroristom“, uviedla vo vyhlásení rakúska domáca spravodajská služba DSN.

Neprezradila žiadne ďalšie podrobnosti o podozrivých s tým, že naďalej vedie vyšetrovanie.

Verbovanie ľudí pre teroristickú organizáciu

Podozriví, ktorí sú vo veku od 15 do 23 rokov a žijú v blízkosti mesta Linz na severe Rakúska, údajne „už dlhší čas verbovali ľudí pre teroristickú organizáciu Islamský štát a jej trestnú činnosť“, uviedla spravodajská služba.

Totožnosť podozrivých nebola uvedená v súlade s rakúskymi pravidlami o ochrane súkromia, ale rakúska tlačová agentúra APA uviedla, že podozriví pochádzajú z Rakúska, Turecka, Iraku, Ruska a Chorvátska, prípadne sú bez štátnej príslušnosti.

Viac k témam: Teroristická skupina, Vyšetrovanie, Výsluch
Zdroj: SITA.sk – Rakúski bezpečnostní predstavitelia rozbili teroristickú bunku podozrivú z prepojenia na Islamský štát © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *