Putin údajne dostáva dezinformácie od vlastných ľudí. Boja sa mu povedať pravdu?

31.3.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin je dezinformovaný vlastnými poradcami v súvislosti so slabým výkonom ruskej armády na Ukrajine. Ako v stredu povedal nemenovaný americký predstaviteľ, zistili to americké tajné služby.

Napätie s vojenskými predstaviteľmi

Podľa nich si je Putin vedomý súčasnej situácie a medzi ním a vysokými ruskými vojenskými predstaviteľmi momentálne pretrváva napätie.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Bidenova administratíva dúfa, že zverejnenie tejto správy tajných služieb by mohlo pomôcť Putinovi, aby prehodnotil svoje možnosti na Ukrajine. Vojna sa totiž dostala do krvavej patovej situácie vo veľkej časti ukrajinského územia.

Rusko utrpelo veľké straty a morálka ruského vojska má klesajúcu tendenciu, keďže ukrajinské sily a dobrovoľníci postavili nečakane silnú obranu.

Zlyhanie toku presných informácií

Putin podľa amerických spravodajských služieb nevedel o tom, že jeho armáda na Ukrajine využívala a strácala brancov.

Rozviedky tiež zistili, že šéf Kremľa si nie je plne vedomý rozsahu, v akom ruskú ekonomiku poškodzujú ekonomické sankcie uvalené USA a spojencami.

Tieto zistenia demonštrujú „jasné zlyhanie toku presných informácií“ k Putinovi a ukazujú, že Putinovi hlavní poradcovia „sa boja povedať mu pravdu,“ uviedol nemenovaný americký predstaviteľ.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin údajne dostáva dezinformácie od vlastných ľudí. Boja sa mu povedať pravdu? © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *