Putin musí byť šokujúco sklamaný zo svojej armády, Gates hovorí o problémoch s velením aj mizernej taktike

25.3.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin „musí byť šokujúco sklamaný” výkonom svojej armády. Myslí si to niekdajší riaditeľ americkej spravodajskej služby CIA Robert Gates. „Na Ukrajine vidíme brancov, ktorí nevedia, prečo tam sú. Nie sú veľmi dobre vycvičení a majú obrovské problémy s velením a riadením a taktiež neuveriteľne mizernú taktiku,” poznamenal Gates.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Po dvoch desaťročiach modernizácie a profesionalizácie sa Putinove sily ukazujú ako zle pripravené, zle koordinované a prekvapivo zastaviteľné.

Rozsah doterajších strát ruských vojakov na Ukrajine nie je detailne známy. Organizácia Severoatlantickej zmluvy (NATO) odhaduje, že za prvé štyri týždne zahynulo 7-tisíc až 15-tisíc ruských vojakov, čo je potenciálne toľko, koľko Rusko stratilo počas celej 10-ročnej invázie v Afganistane.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Celkovo mohlo Rusko doteraz na bojisku prísť o 30-tisíc až 40-tisíc vojakov. Tento údaj pritom zahŕňa zabitých a zranených, ale aj zajatých a nezvestných vojakov.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin musí byť šokujúco sklamaný zo svojej armády, Gates hovorí o problémoch s velením aj mizernej taktike © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *