Prvým oficiálne známym kandidátom na post primátora mesta Vysoké Tatry je podnikateľ Alexander Gálfy

6.6.2022 (Webnoviny.sk) – Vo Vysokých Tatrách sa bude o post primátora mesta v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádzať Alexander Gálfy. Miestny podnikateľ v pondelok oficiálne oznámil svoje rozhodnutie počas brífingu v Starom Smokovci.

Od volieb v roku 2010 ide o jeho štvrtú kandidatúru za primátora. Do jesenných volieb pôjde ako nezávislý.

Program predstavil v piatich bodoch

Gálfy v pondelok počas brífingu predstavil svoj program v piatich bodoch, jednou z priorít je zastavenie úbytku obyvateľov.

Ak by zvíťazil vo voľbách, chcel by v jednotlivých častiach mesta zriadiť vysunuté pracoviská mestského úradu a zaviesť nulovú daň z bytov pre obyvateľov mesta.

Okrem toho by chcel nechať vybudovať mestské pobytové zariadenia a stacionáre pre seniorov.

Potrebné sú podľa neho aj finančne dostupné mestské nájomné byty, ale aj modernizácia školských zariadení a vybudovanie detský ihrísk a workout parkov vo všetkých mestských častiach a tiež riešenie problému s parkovaním.

Do volieb ide s tímom Pre Tatry

Tatranec Gálfy zároveň predstavil svoj tím Pre Tatry, s ktorým pôjde do volieb. Ide o skupinu siedmich kandidátov na poslancov do mestského zastupiteľstva.

Päťdesiatdeväťročný Gálfy, ktorý podniká v obchode a cestovnom ruchu, je prvým známym oficiálnym kandidátom na primátora v Tatrách. Na tento post už kandidoval aj v rokoch 2010, 2014 aj 2018.

Počas posledných volieb skončil na druhom mieste. Podporilo ho vtedy 445 voličov, čo predstavuje 21,6 percenta hlasov.

Viac k témam: Komunálne voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Prvým oficiálne známym kandidátom na post primátora mesta Vysoké Tatry je podnikateľ Alexander Gálfy © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *