Proti šíreniu dezinformácií o holokauste sa rázne musí postaviť aj vláda, zdôrazňuje Brocková

27.4.2022 (Webnoviny.sk) – Vláda sa pre ochranu demokracie a spoločnosti musí postaviť proti šíreniu dezinformácií o holokauste, ako aj šíreniu podpory nenávisti a rasizmu. Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVaEZ SR) Ingrid Brocková to zdôraznila na stretnutí s predstaviteľmi American Jewish Committee.

Delegácia židovskej organizácie dnes navštívila Slovensko pri príležitosti 5. výročia otvorenia pobočky American Jewish Committee pre strednú Európu vo Varšave. V tlačovej správe o tom informoval komunikačný odbor MZVaEZ SR.

Štátna tajomníčka ubezpečila predstaviteľov židovskej organizácie, že Slovensko venuje veľkú pozornosť spomienke na holokaust a boju proti antisemitizmu doma i vo svete, ako aj boju proti dezinformáciám. Brocková zdôraznila, že v týchto dňoch sme opäť svedkami nárastu dezinformácií, nenávistných prejavov a antisemitizmu.

Viac k témam: Dezinformácie, Holokaust, Rasizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Proti šíreniu dezinformácií o holokauste sa rázne musí postaviť aj vláda, zdôrazňuje Brocková © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *