Pri zrážke auta s vlakom sa zranilo dieťa, do nemocnice ho transportoval vrtuľník (foto)

17.5.2022 (Webnoviny.sk) – Pondelková večerná zrážka osobného auta s vlakom na železničnom priecestí pri obci Trenčianske Jastrabie (okres Trenčín) sa skončila vážnymi zraneniami maloletej spolujazdkyne. Informovala o tom trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

Vodička vo veku 47 rokov za volantom osobného auta Mitsubishi Eclipse sa podľa polície na chránenom železničnom priecestí svetelným a zvukovým výstražným znamením pravdepodobne nepresvedčila, či môže bezpečne prejsť. „Následne vošla na železničné priecestie v čase, keď tadiaľ prechádzal vlak v smere od Trenčína do Bánoviec nad Bebravou,” uviedla polícia.

Vážne zranené dievča transportovali vrtuľníkom do nemocnice, cestujúci vo vlaku sa nezranili. „Štyridsaťsedem ročná vodička a 26-ročný rušňovodič boli podrobení dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom. V predmetnej veci začal poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Trenčíne trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví,” dodala polícia.

Viac k témam: Dopravná nehoda, Zrážka vlaku s autom
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri zrážke auta s vlakom sa zranilo dieťa, do nemocnice ho transportoval vrtuľník (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *