Pri Skalici sa zrútilo malé lietadlo, zahynuli traja ľudia (foto)

28.8.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 27. augusta 16:40

Traja ľudia neprežili pád malého štvormiestneho lietadla v katastri obce Mokrý Háj v okrese Skalica. Na mieste zasahujú podľa Kataríny Križanovej z Prezídia Hasičského a záchranného zboru hasiči z Holíča.

Pri pristávaní sa zachytilo o dopravné vozidlo

„Po príchode na miesto udalosti vykonali prieskum a začali s hasením požiaru lietadla, ktoré po páde na zem zachvátili plamene. Požiar sa im podarilo lokalizovať, momentálne pracujú na jeho likvidácii,“ informovala Križanová. Tri osoby z lietadla už našli bez známok života.

Malé lietadlo s tromi pasažiermi z Českej republiky malo podľa primátorky Skalice a poslankyne Národnej rady SR Anny Miernej (OĽaNO) počas letu technické problémy a pri pristávaní sa zachytilo o dopravné vozidlo. Došlo pritom podľa nej k niekoľkým výbuchom. Na mieste nešťastia boli prví mestskí policajti zo Skalice.

Príčiny a okolnosti tragédie naďalej vyšetrujú

V súvislosti s pádom lietadla a úmrtím osôb vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre všeobecné ohrozenie z nedbanlivosti.

“Presné príčiny a okolnosti tragédie polícia naďalej vyšetruje, v prípade zistenia ďalších skutočností nie je vylúčené ani doplnenie alebo zmena právnej kvalifikácie,“ informovala trnavská policajná hovorkyňa Zlatica Antalová.

Vzhľadom na fatálne následky nebolo možné zatiaľ stopercentne určiť totožnosť posádky. Kriminalisti preto preverujú všetky informácie, a to aj s pomocou kolegov z Českej republiky. Policajti na mieste nešťastia podľa Antalovej v spolupráci s ďalšími úradmi vykonávajú prvotné úkony a rozsiahlu obhliadku miesta činu.

Viac k témam: pád lietadla
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri Skalici sa zrútilo malé lietadlo, zahynuli traja ľudia (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *