Prezidentke Čaputovej by už nedalo hlas takmer 50 percent Slovákov, najmenej ju podporujú voliči Republiky a Smeru

19.6.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentku SR Zuzanu Čaputovú by určite volilo 15 percent respondentov, pokiaľ by sa prezidentské voľby konali budúci týždeň. Určite by ju nevolilo 46 percent a pre 31 percent by Zuzana Čaputová bola jedným z kandidátov, o ktorom by vo voľbách respondenti uvažovali.

Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Focus, ktorý sa konal medzi 25. májom a 31. májom na vzorke 1 008 respondentov. Prieskum bol vykonaný pre reláciu Na telo televízie Markízy.

Na výber boli štyri odpovede

Respondenti odpovedali na otázku „Predstavte si, že by boli prezidentské voľby na Slovensku už budúci víkend. Aký by bol Váš postoj k voľbe prezidentky Zuzany Čaputovej, ak by sa rozhodla opätovne kandidovať v prezidentských voľbách?”.

Možné odpovede zneli určite by som ju volil/a, bola by jedným z kandidátov, o ktorom by som uvažoval/a, túto kandidátku by som nikdy nevolil/a a neviem.

U voličov progresívcov má najväčšiu podporu

Najväčšiu podporu má prezidentka v radoch voličov strany Progresívne Slovensko. Určite by ju volilo 49 percent voličov, 41 percent by to zvažovalo a určite by ju nevolilo 5 percent.

Najmenšiu podporu má Čaputová medzi voličmi strany Republika, kde by ju určite volili 2 percentá, hlas by jej dalo možno 11 percent a určite by ju nevolilo 85 percent voličov strany.

Voliči hnutia Obyčajní ľudia nezávislé osobnosti by určite Čaputovú volilo 33 percent a určite nie 13 percent, voliči strany Sloboda a Solidarita by určite volili Čaputovú v pomere 32 percent a voliči Kresťanskodemokratického hnutia v pomere 25 percent.

Určite by ju nevolilo 35 percent voličov hnutia Sme rodina, 56 percent voličov strany Hlas – sociálna demokracia a 84 percent voličov strany Smer – sociálna demokracia.

Viac k témam: Prezidentka SR, Prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentke Čaputovej by už nedalo hlas takmer 50 percent Slovákov, najmenej ju podporujú voliči Republiky a Smeru © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *